Lublin

Laseroterapia  Kosmetologia  Medycyna estetyczna

leczenie nietrzymania moczu

BOTOX

leczenie grzybicy

Jak działa botoks?

Jest to nieoperacyjna, niechirurgiczna metoda wygładzania zmarszczek. Preparat zmniejsza pobudzenie mięśnia, co prowadzi do jego relaksacji. Botoks (Botox) rozluźnia i niweluje zmarszczki mimiczne. Może być stosowany zarówno w przypadku leczeniu utrwalonych zmarszczek jak i profilaktycznie przy nadmiernej mimice.

Toksyna botulinowa - popularnie zwana jadem kiełbasianym - jest bardzo silnie działającą naturalną toksyną powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny - neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo - mięśniowe. Toksyna wiąże się z błoną presynaptyczną płytki motorycznej i blokuje wydzielanie acetylocholiny, co powoduje, że mięśnie rozluźniają się i zmarszczki na jakiś czas "rozprostowywują się". Ten proces wykorzystano w medycynie.

Preparaty toksyny botulinowej używane w medycynie są produkowane laboratoryjnie z wyizolowanych szczepów bakterii, oczyszczane i pakowane próżniowo w ściśle odmierzonych dawkach. Botulina jest bezpiecznie i skutecznie stosowana w wielu dziedzinach medycyny.

Poniższe zdjęcia przedstawiają pacjentów przed i po zabiegu z użyciem preparatu (zabieg w obrębie gładzizny czoła tzw. „lwie zmarszczki”).

leczenie chrapania

Jakie zmarszczki mogą być leczone botoksem?

Najczęściej botoks podajemy w górnej części twarzy na zmarszczki gładzizny tzw. „lwie zmarszczki”, zmarszczki poziome czoła oraz zmarszczki promieniste tzw. „kurze łapki”. Każdorazowo przed podaniem lekarz ocenia mimikę i anatomię twarzy pacjenta dobierając indywidualnie dawki i miejsca podania. W przypadku postawienia odpowiedniej diagnozy, możliwa jest też terapia opadających kącików ust, nadmiernie marszczącej się brody tzw. „kamienista broda”, nadmiernie marszczącego się nosa tzw. „zmarszczki królicze”, pionowych zmarszczek górnej wargi tzw. „zmarszczki palacza”.

 

Kiedy pojawia się efekt i jak długo trwa?

Od dnia zabiegu do pojawienia się relaksacji mięśni mija kilka dni. Efekt optymalny występuje po 15 / 20 dniach i utrzymuje się przynajmniej 4 miesiące. Może utrzymywać się dłużej - około 6 a niekiedy nawet 8 miesięcy. Długość utrzymywania się efektu uzależniona jest to od indywidualnych skłonności, trybu pracy, przebywania w nasłonecznionych miejscach i innych czynników mogących wpływać na aktywność mięśniową twarzy.

 

Jakie są przeciwwskazania?

Zabiegu nie wykonujemy u kobiet w ciąży i karmiących piersią, u osób o znanej nadwrażliwości na którykolwiek ze składników, pacjentów z uogólnionym zaburzeniem funkcji mięśni np. miastenia, osób leczonych lub mających być leczonymi antybiotykami z grupy aminoglikozydów lub spektynomycyny oraz osób z infekcją lub stanem zapalnym w miejscu planowanego wstrzykiwania.

 

Czy jest to bezpieczny zabieg?

Botoks jest stosowany do celów medycznych od kilkudziesięciu lat w dawkach znacznie większych niż stosowane w medycynie estetycznej. Bezpieczeństwo zależy od profesjonalizmu lekarza wykonującego zabieg. Działania niepożądane mogą być związane z podaniem w niewłaściwe miejsce, co prowadzi do czasowego osłabienia okolicznych grup mięśniowych.

 

Jakie działania niepożądane są najczęstsze?

Zabieg jest szybki i bezpieczny, a działania uboczne wynikają z techniki podania i najczęściej jest to krótkotrwały ból związany z ukłuciem, ewentualnie zaczerwienienie. Nie wymaga rekonwalescencji, można od razu wrócić do codziennych zajęć. Bardzo rzadko, w przypadku niewłaściwego podania lub w przypadku niezastosowania się do zaleceń lekarza po przeprowadzonym zabiegu, może wystąpić opadanie powieki lub asymetria mimiki. Są to objawy przemijające.

 

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Pacjent po iniekcji nie powinien się schylać i kłaść przez 4 godziny. Również przez 4 godziny nie powinien uprawiać spotu i nie narażać się na wysiłek czy nadmierne zdenerwowanie. Tego dnia nie powinien spożywać alkoholu. Zabieg nie powinien być wykonywany w dniu podróży samolotem.

 

Czy możemy go łączyć z innymi zabiegami np. wypełnianiem kwasem hialuronowym?

Z reguły nie łączy się tych dwóch zabiegów w jednym regionie twarzy, ponieważ na efekt botoksu trzeba poczekać i być może zmarszczki ulegną wystarczającemu wygładzeniu. Zalecana jest wizyta kontrolna po dwóch tygodniach w celu oceny efektu i decyzja co do kontynuowania terapii za pomocą wypełniacza.

 

Czy zabieg można wielokrotnie powtarzać?

Optymalne podawanie botoksu to zabieg co pół roku.

CENA JEDNOSTKI 35 PLN

  • BOTOX – kurze łapki 350 PLN-700 PLN
  • BOTOX – czoło 350 PLN-700 PLN
  • BOTOX – lwia zmarszczka 800 PLN-1000 PLN
  • BOTOX – zmarszczki palacza 400 PLN
  • BOTOX – zmarszczki szyi 350 PLN-750 PLN
  • BOTOX – likwidowanie nadmiernej potliwości, pachy od 1500 PLN
  • BOTOX - likwidowanie nadmiernej potliwości dłonie, stopy 2300 PLN

Cena ustalana jest indywidualnie po konsultacji z lekarzem.