Lublin

Laseroterapia  Kosmetologia  Medycyna estetyczna

leczenie nietrzymania moczu

LECZENIE CHRAPANIA

leczenie grzybicy

Chrapanie jest objawem zespołu zaburzeń oddychania w czasie snu. To rodzaj zjawiska akustycznego, które wynika z drgań wiotkich części gardła – przede wszystkim podniebienia miękkiego oraz języczka. Zakłóca ono normalny sen osoby chrapiącej oraz obniża natlenienie organizmu. Przez to odpoczynek nocny staje się nieefektywny.

Nie leczone chrapanie może przekształcić się proces chorobowy prowadzący do występowania bezdechów sennych, przewlekłego uczucia niewyspania, zaburzeń koncentracji, rozwoju chorób układu krążenia, osłabienia libido i depresji.

Szczególnie łatwo narażone są na ten scenariusz osoby z przerośniętym języczkiem, wydłużonym podniebieniem miękkim oraz powiększonymi migdałkami podniebiennymi. Posiadanie drobnej żuchwy, a także zapasu tkanki tłuszczowej odłożonego na podbródku również sprzyja występowaniu chrapania. Przyczyny upośledzonej drożności nosa, takie jak skrzywienie przegrody nosa, zapalenia zatok przynosowych, alergiczne nieżyty nosa czy przerost małżowin nosowych lub migdałka gardłowego, są również przyczynami chrapania. Niedrożność nosa powoduje bowiem nieprawidłowe oddychanie przez usta i wyzwala ruch drgający podniebienia i języczka.

leczenie chrapania

Skuteczność prawidłowo prowadzonego leczenia zabiegowego jest bardzo wysoka i wynosi około 90%.

Terapia polega na naświetlaniu struktur gardła tj. podniebienia miękkiego, języczka, łuków podniebiennych, oraz bocznych powierzchni nasady języka. Zaleca się przeprowadzenie trzech sesji. Zabieg jest bezbolesny, nie wymagający znieczulenia i nie wywołujący efektów ubocznych. W konsekwencji oddziaływania termicznego dochodzi do skurczenia się obszaru naświetlonego oraz stymulacji produkcji włókien kolagenowych co zwiększa sprężystość leczonych struktur. Jako nieinwazyjna metoda nie wymagająca specjalnego przygotowania pacjenta ani pooperacyjnej terapii jest dobrze tolerowana przez pacjentów mimo braku znieczulenia.

Cena ustalana jest po konsultacji z lekarzem. W zależności od miejsca od 1,5 - 2 tys zł.