Lublin

Laseroterapia  Kosmetologia  Medycyna estetyczna

leczenie nietrzymania moczu

LASER FOTONA SPECTRO SP


To najbardziej zaawansowany laser w medycynie estetycznej !
Dwa komplementarne lasery FOTONA Spectro SP Er:YAG końcówka frakcjonująca i Nd:YAG pozwalają wykonywać najszerszy zakres zabiegów estetycznych dostępnych w jednym systemie:

Podczas zabiegów laserowych powierzchnia skóry chłodzona jest przy użyciu nawiewu zimnego powietrza, zapewnia to komfort i gwarantuje bezbolesny przebieg zabiegu.

Spektrum zastosowań laserów jest bardzo szerokie i obejmuje :leczenie grzybicy
Laser Nd:YAG

 • depilacja laserowa – trwałe usuwanie owłosienia
 • zamykanie naczynek
 • frakcjonowanie ”3D”
 • fotoodmładzanie z technologią T3
 • leczenie trądziku i trądziku różowatego
 • laserowe usuwanie rumienia
 • laserowe leczenie grzybicy paznokci

Laser Er:YAG

 • laser frakcyjny – peelingi laserowe, resufacing
 • frakcjonowanie z efektem ablacji “SMOOTH”
 • usuwanie blizn i blizn potrądzikowych
 • likwidacja rozstępów
 • usuwanie przebarwień
 • usuwanie zmarszczek okołoustnych i okołoocznych
 • usuwanie zmian skórnych

Zabiegi chirurgiczne:

 • Praca w trybie QCW

Tryp pracy guasi ciągły pozwalana szereg zabiegów inwazyjnych takich jak:

 • lipoliza laserowa – usuwanie komórek tłuszczowych
 • trwałe leczenie nadpotliwości
 • usuwanie żylaków
 • leczenie hemoroidów
 • inne zabiegi endo

Najbardziej wszechstronny system laserowy w medycynie estetycznej!

Fotona Spectro SP oferuje najpotężniejszą kombinację lasera Nd:YAG z Er:YAG dostępną na rynku. Zapewnia najszerszy zakres ablacyjnych i nieablacyjnych zabiegów jakie może zaoferować pojedynczy system laserowy. Fotona Spectro SP jest najlepszym wyborem dla efektywnej redukcji zmarszczek, zmian skórnych, niechcianych włosów oraz zabiegów naczyniowych dla wszystkich typów skóry.

Najwyższa energia i rozmiar plamki zabiegowej

Spectro SP może prowadzić ablację naskórka bądź skóry mikron po mikronie, zapewniając niezrównaną precyzję i kontrolę zabiegową, krótkie okresy rekonwalescencji oraz wyższy komfort pacjenta, a zarazem jego satysfakcję. To czyni go idealnym do szybkiej zimnej ablacji, leczenia blizn trądzikowych czy redukowania zmarszczek. Można go wykorzystywać też do delikatnych procedur chirurgicznych, takich jak usuwanie zmian powierzchniowych, brodawczaków i keratoz. Jego unikalny program wygładzania łączy w sobie nieablacyjne głębokie efekty termalne z zimną ablacją dla jeszcze większego efektu odmłodzenia. Łatwe w obsłudze głowice z dużymi rozmiarami plamek zabiegowych uczynią zabiegi szybszymi i mniej męczącymi dla Ciebie i Twoich pacjentów.

Głowica frakcjonująca

Lasery erbowe Fotony korzystają z fali 2940nm dla minimalnie ablacyjnych szybkich zabiegów, które usuwają mikroelementy uszkodzonej tkanki, czego rezultatem jest głęboki efekt termalny. Klasyczne nieablacyjne zabiegi frakcyjne pozostawiają w skórze tysiące mikroelementów składających się z gorących, martwych pozostałości leczonej tkanki. Nadmiar ciepła z tej tkanki zostaje uwięziony w skórze powodując niepotrzebny ból i dyskomfort. Głowica frakcjonująca Fotony natychmiast usuwa gorące pozostałości tkanki ze skóry, zmniejszając ból i przyśpieszając rekonwalescencję. Czyste mikrokanaliki posiadają tę samą strefę oddziaływania cieplnego jak mikrokanaliki po nieablacyjnym zabiegu frakcyjnym, lecz nie powodują irytacji, obrzęku i bólu. Po zabiegu przy pomocy frakcjonującej głowicy Fotony mikrokanaliki zamykają się i leczą o wiele szybciej niż w przypadku klasycznych nieablacyjnych technik frakcyjnych.

Systemy bezpieczeństwa Lasera Fotona

EFC-zwrotna kontrola energii
Jest to system zapewniający kontrolę nad energią impulsu lasera. Dzięki każdorazowej kalibracji urządzenia, laser dostarcza zawsze wiązkę o określonych parametrach, dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo i efektywność zabiegu. Technologia ta pozwala na natychmiastowe osiągnięcie wprowadzonej wartości energii oraz czasu trwania impulsu. Taki sposób działania zapewnia niedoścignione bezpieczeństwo, zapobiegając powolnemu wzrostowi mocy lasera .


VSP – zmienny kwadratowy impuls
Pozwala na generowanie impulsu o danych parametrach z niezwykle krótkim czasem narastania i opadania energii impulsu . Technologia VSP eliminuje emisję zbędnej energii, która mogłaby powodować ryzyko wystąpienia niepożądanych efektów ubocznych, co ma miejsce w przestarzałych laserach


Laser Fotona Spectro SP - dwa systemy laserowe
To laser Er:YAG wykorzystujący długość fali 2940 nm, osiąga maximum efektów przy minimalnej głębokości penetracji wiązki laserowej. Jest niezwykle precyzyjnym urządzeniem do usuwania wszelkich zmian skórnych. Program wygładzania zapewnia głębokie kontrolowane efekty termalne.


Laser Fotona Er:YAG wyposażony jest w głowicę frakcjonującą.
Dotychczas stosowane, nieablacyjne zabiegi frakcyjne pozostawiają w skórze dużą ilość mikroelementów składających się z gorących, martwych pozostałości leczonej tkanki. Nadmiar ciepła z tej tkanki zostaje uwięzimy w skórze i powoduje zbędny ból.


Działanie głowicy frakcjonującej:

 • natychmiast usuwa gorące pozostałości z tkanki
 • zmniejsza ból ,nie powoduje obrzęku
 • skraca okres rekonwalescencji

Leczy o wiele szybciej niż w przypadku klasycznych nieablacyjnych technik frakcyjnych (mikrokanaliki zamykają się i leczą się szybciej).

Frakcjonowanie - FRAC3® NOWOŚĆ

Nowa rewolucyjna metoda Fotony Frac3® (frakcjonowanie 3D):

 • pierwsza nieablacyjna metoda do mocnego naciągania skóry
 • tworzy mikrouszkodzenia termiczne głęboko w skórze
 • powstałe podrażnienia stymulują w konsekwencji kolagen oraz włókna kolagenowe

W porównaniu do metod klasycznego frakcjonowania ablacyjnego i nieablacyjnego mikrouszkodzenia te powstają o wiele głębiej, zatem efekt jaki osiągniemy będzie mocniejszy. Laser Nd:YAG Jest to najgłębiej penetrujący laser dostępny na rynku o długości fali 1064 nm. Z tym systemem laserowym Spektro Sp można spełnić wszelakie potrzeby pacjentów, osiągając świetne rezultaty. Charakteryzuje się homogeniczną penetracją i niską absorpcją przez chromofory tkanki. Wysoka moc w trybie quasi ciągłego impulsu wynosi 30 Wat. Konkurencja nawet nie zbliża się do tego wyniku. Pozwala to laserowi Nd:YAG sięgać do głębszych struktur bez uszkodzenia naskórka.

System chłodzenia CRY6

Doskonałym uzupełnieniem systemu laserowego FOTONA jest system chłodzenia CRYO6 - chłodzenie zimnym powietrzem obszaru zabiegowego daje większy komfort

 • bezpieczeństwo podczas zabiegu
 • schładzanie obszaru zabiegowego pozwala na stosowanie większych energii lasera

Skutkuje to wykonaniem zabiegu w sposób bardziej efektywny. Posiada regulowaną prędkość przepływu wydmuchiwanego powietrza.

Obszar zabiegowy jest chłodzony zimnym powietrzem (system CRYO), co daje większy komfort i bezpieczeństwo podczas zabiegu.

CRYO 6 DERMA COOLER - CHŁODZENIE ZIMNYM POWIETRZEM

W naszym gabinecie do wszystkich zabiegów laserowych używamy Cryo 6 Derma Cooler, który służy jako chłodziarka. Stała temperatura wydmuchiwanego powietrza, stabilne chłodzenie skóry oraz daleki zasięg chłodzenia doskonale sprawdzają się podczas zabiegów laserowych.

Chłodzenie zimnym powietrzem obszaru zabiegowego daje większy komfort i bezpieczeństwo podczas zabiegu. Zimne powietrze chłodzące miejsce zabiegowe adaptuje się do kształtu ciała chłodząc je bez ryzyka utraty mocy przez promień lasera. Rezultatem tej techniki jest większy komfort pacjenta, co pozwala na stosowanie większych energii dla bardziej efektywnych i szybszych zabiegów laserowych. Dodatkowo powoduje skrócony okres rekonwalescencji i minimalizuje efekty uboczne.

leczenie chrapania

 

Aparat posiada regulowaną prędkość przepływu wydmuchiwanego powietrza w skali 9-stopniowej, a więc istnieje możliwość pełnej kontroli ilości ciepła odbieranego z powierzchni ciała pacjenta.